M9S DualCam: wersja z GPS

0 Comments

W lipcu 2017 producent SIV, zgodnie z oczekiwaniem klientów, wyposażył kamerę samochodową M9S DualCam w moduł GPS. Co oznacza ta zmiana dla użytkownika i jakie funkcjonalności niesie ze sobą ten dodatek?

Zaczynając od samego modułu, jest on, jak w większości rejestratorów na rynku, zewnętrzny, z kamerą łączy się za pośrednictwem 1 metrowego kabla, wyposażony jest w taśmę 3M ułatwiającą jego montaż na przedniej szybie lub podsufitówce.

Nieco mylące może być oznaczenie wejść samej kamery, ponieważ GPS łączymy z kamerą poprzez wejście …..AV. Z kolei wejście GPS/BV służy do podłączenia tylnej kamery.

M9S_wejście GPS

Co zyskujemy dzięki GPS?

  1. Pierwszą opcją jest możliwość ustawiania powiadomienia o przekroczeniu prędkości: do wyboru 60 km/h, 80 km/h, 100 km/h i 120 km/h.
  2. Do odczytu lokalizacji geograficznej oraz prędkości. Tą opcję obsługuje dedykowany program JSM DVR GPS PLAYER. Plik do pobrania TUTAJ

Player poza wyświetleniem filmu, pokaże nam lokalizację Geograficzną, krzywą prędkości, datę i godzinę przejazdu.

Do czasu napisania tego artykułu (06.03.2018), aplikacja pomimo wskazywania właściwej lokalizacji nie potrafi nanieść jej jeszcze na mapę, ani tą od Google ani tą od Baidu.

Zgodnie z deklaracją producenta, do końca kwietnia aktualizacje oprogramowania maja umożliwić użytkownikowi oznaczenie na filmie prędkości i lokalizacji, tak jak ma to miejsce w przypadku np. kamer samochodowych DOD w DOD Player.

Dotychczas brak modułu GPS w modelu M9S DualCam był niewątpliwym mankamentem, teraz ten wideorejestrator spełnia wszystkie warunki, aby zapełnić lukę po wycofanym niedawno z produkcji modelu G5WA.  Jeżeli kolejne aktualizacje oprogramowania przyniosą zamierzone skutki, będziemy mieli dwunakałowy rejestrator samochodowy nagrywający w FullHD z funkcją kamery cofania i GPSem w cenie dobrej kamery jednokanałowej.

Werjsa z GPS jest dostępna w naszym sklepie w cenie 599 zł – LINK 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *