Parkvision WiFi – rejestrator różniący się od innych

0 Comments

Zazwyczaj rejestrator samochodowy składa się z kamery wraz z wyświetlaczem LCD, uchwytem przyssawkowym (większość) oraz ładowarką podłączaną do gniazdka od zapalniczki samochodowej.

W dzisiejszym wpisie przybliżymy sylwetkę kamery samochodowej Parkvision WiFi, która nieco różni się od przyjętych „standardów”

Gdy przyjrzymy się jej z bliska, pierwsze co  rzuci się nam w oczy to brak wyświetlacza, zauważymy również brak uchwytu przyssawkowego, jednak w największą konsternację wprawi użytkownika konstrukcja zasilania tego modelu.

Ale po kolei:

Obudowa

Parkvision obudowany jest w połowie z plastiku (część przylegająca do szyby), a w połowie z metalu (część dolna, widoczna dla pasażerów). Całość wygląda bardzo przyzwoicie i schludnie, jest dobrze spasowana i nie wprawia rejestratora w drgania podczas jazdy. Każda śrubka jest na swoim miejscu. Według nas – porządne wykonanie.

Uchwyt

Kamerę przyspaja się do podłoża za pośrednictwem taśmy dwustronnej 3M. Takie rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane również w innych modelach, jak chociaż w Shadow 1S z naszej oferty. Co warte podkreślenia, sama kamera z taśmą związana jest szybkozłączką, dzięki czemu z łatwością możemy ją zdjąć z szyby.  W odróżnieniu od uchwytów przyssawkowych nie ma ryzyka, że rejestrator spadnie.

Parkvision1

Zasilanie

Parkvision wyposażony jest w kondensator, co w znaczy sposób wydłuży jej żywotność, ale to co najlepszego kryje się poniżej. Układ zasilania został zaprojektowany w taki sposób, że prąd pobierany jest z tablicy bezpieczników, co więcej można jednocześnie podpiąć się pod bezpieczniki urządzeń, które otrzymują napięcie tylko po przekręceniu kluczyka oraz takie, które to napięcie mają cały czas, zapewniając zasilanie kamerze w każdej sytuacji.

Parkvision WiFi kabel acc

 

Obraz

Za jakość rejestrowanego obrazu odpowiada Procesor Novatek NT96658 oraz CMOS Sensor od Sony IMX323. Obraz nagrywany w dzień i podczas zmierzchu jest bardzo wyraźny, widać nawet małe detale, nagranie nocne są nie są już tak wyraźne, można ocenić ich poziom na dobry średni.

Parkvision WiFi nagrania dzień i noc

 

Zarządzanie ustawieniami

Zarządzanie rejestratorem odbywa się albo przez aplikację na smarfony, albo poprzez przyciski umieszczone na kamerze, stan zmian można również wyświetlić na monitorze, ponieważ Parkvision posiada wbudowanego dżeka.

Link do aplikacji na IOS: https://itunes.apple.com/us/app/finalcam/id930036477?mt=8

Link do aplikacji na Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cam.dod&hl=pl

Testowaliśmy aplikację na kilku smartfonach i w połączeniu z modelem Parkvision WiFi wszystko działa poprawnie.

 

Podsumowując, Parkvision WiFi to dobra kamera samochodowa z dobrymi parametrami rejestracji obrazu – wręcz idealna jako monitoring parkingowy, i to za rozsądne pieniądze. To kamera dyskretna i bezinwazyjna w obsłudze, zdecydowanie spodoba się osobom, które nie przypadają za dużymi gabarytami tego typu sprzętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *