Rejestrator samochodowy M9S

0 Comments

 

Gdybyśmy mieli utworzyć ranking rejestratorów samochodowych, potocznie nazywanych kamerami samochodowymi, to zapewne z małymi sprzecznościami wszyscy importerzy i znawcy tematu w Polsce byliby zgodni. Ale gdy wchodzimy w świat Kamer Tył/Przód (DualCam), to ich ranking tak oczywisty już nie jest. Jako Vat19.pl sprawdziliśmy ofertę blisko około dwadziestu producentów pozycji tego segmentu, za każdym razem zapewniani, że jest to podwójne FullHD no i przysłowiowe „Będzie Pan zadowolony”. Jak tylko paczka docierała do naszego magazynu, oczom naszym ukazywała się połowiczna prawda. Przód jak najbardziej FullHD, ale już tył w najlepszym przypadku był interpolowanym FullHD, a przy wspólczenym zapotrzebowaniu nie o to nam chodzi. Do ostatnich targów elektronicznych w HongKongu zdanie „Real one DualCam FullHD” wywoływało w nas pusty śmiech. Tak samo, pełen śmiechu przyjąłem wiadomość o modelu M9S, z ta różnicą, że w miarę upływu czasu, wsłuchując się w specyfikację techniczną kamery, śmiech zamieniał się w szok.

 

Po pierwsze, procesor Novatek NT96663 – dobry początek!

Po drugie, Czujnik obrazu (CMOS sensor) od Sony – Sony IMX322

Po trzecie, 2 GB pamięci RAM (DDR III)

 

Tyle teorii. Pod koniec stycznia zawitały do nas modele próbne i rozpoczęliśmy testy.

O ile jakość nagrań przedniej kamery była do przewidzenia, o tyle tylna wprawiła nas w podziw.

W końcu mieliśmy w rękach prawidziwą kamerę Tył/Przód w wersji podwójnego FullHD.

 

W tym miejscu moglibyśmy skończyć ten opis i zaprosić do zapoznania się z filmikami, ale rzucił nam się w oczy jeszcze aspekt funkcji dodatkowych, z których warte podkreslenia są:

ADAS (Advanced Driver Assistance Systems) – Zaawansowany System Wspomagania Kierowcy

FCWS (forward Collision Warning System) – system ostrzegający przed możliwą stłuczką

LDWS ( Lane Departue Warning system) – system ostrzegający przez nagłą zmianą pasa ruchu

 

Dlaczego warte podkreslenia ? Bo działają!
Podczas testów doprowadzały Nas do szału ciągłą sygnalizacją dźwiękową, ale prawda jest taka, że ich funkcjonalność w dłuższej perspektywie jest bardzo przydatna.

Niestety renderowanie i youtube pogorszyły oryginalną jakość plików bezpośrednio z rejestratora, dlatego załączymy wkrótce oryginale nagrania.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *